Düşün, Hayal Et, Olsun!

Uzun yıllar sinema TV dünyasında olmama zaman zaman çok para kazan ip kaybetmemden gelen psikolojik durumla alakalı hep paraya olan tutumumu inceledim ve etrafımı gözlemledim.

Bilmiyorum farkında mısınız? Hep düşüncelerinizle engel koyduğunuzu. Her şeyi parayla özdeşleştirdiğinizi ve hiç gözlemlediniz mi parası olanda mutsuz olmayanda mutsuz. Demek ki yaşamımızdaki tutumları parayla özdeşleştirmememiz gerek. Yani param olunca sunu alacağım bunu yapacağım demek engel koymaktır. Örneğin, maddi açıdan çok zor zaman geçirdiğim dönemde bir elbise beğenmiştim ve cebimde ona yetecek kadar param yoktu. O an için çok üzülmüştüm.

Sonra içimden bir ses yani yoga sutra (duygu ve düşüncelerini kontrol altına) al dedi bana ve o an gözlerimi kapattım öyle üzgündüm ki tıpkı bir külkedisi gibi o elbiseyi üstümde hayal ettim ve içimden dedim ki nasibine olurunu bırakayım benim olan bana gelir. Belki inanmayacaksınız ama tam bir sene sonra doğum günümde o elbiseyi arkadaşım hediye olarak getirdi. Sok olmuştum. Onun bu elbiseyi beğendiğimden haberi bile yoktu. Yüzümdeki şaşkınlığa bakarak ne oldu dedi benim tepkim insan çok güçlü bir varlık dedim. Ve sonra ona durumu anlattım…

Daha önemli bir örnek vereceğim ben evlendim ayrıldım üç yıl işime ara verdim etrafımdaki herkes benim bittiğimi duşundu. Yeniden sektöre dönmek zordu. Eşimden ayrılmış Akçay a babamın yanına gitmiştim. Kızımı kreşe bıraktıktan sonra sabah kahvesi içmeye alışveriş merkezine gittim. Öyle şaşkın mutsuz çaresiz öfkeli hissediyordum ki o an sinema salonun tam karşısında bir kafede oturdum. Kahvemi bu karışık duygularla yudumlarken tam başımı kaldırdığım anda korku filmi afisi gördüm ve içimden dedim ki seneye ben bu afişteyim ve bir sene sonra tamda öyle oldu. Negatif kolektif bilincinin üstüme attığı enerjiyi yıktım. Ben denedim oldu valla.

Evet, etrafımız o kadar negatif bilinçle dolu ki simdi diyebilirsiniz ki ne yani bende su arabayı istiyorum hayal ediyorum hadi gelsin bakalım da görelim. İşte burada ego var şüphe var bu duygu sizde negatiflik barındırır ve gerçeğe dönüştürmenizi engeller. Sadece saf bilinçle isteyin. Nasıl mı yapacaksınız adım adım bu yol tabi şüphe olmayacak engel koymayacaksınız. Merkezinize parayı alırsanız hep daha daha fazla kazanmalıyım bilinci oluşur. Daha iyi ev daha iyi araba bu da sizi hırsa yarışa sokar. Sonunda çok para kazanırsınız ama ya kaybettiğinizde işte o an büyük yıkım yasarsınız. Paranız bittiğinde kendinizi bitmiş hissedersiniz. Çünkü ona çok anlam yüklemişsinizdir. Unutmayın ister çok paranız olsun ister olmasın akışta kalın sizin olan iş eş para size en doğru şekilde gelecektir. Pes etmeyin elinizden geleni yapın sonra bırakın. Unutmayın mucizeyi çağıran sizsiniz!

Leave your thought